/* text */ ?>

6. 12. 2013 Mikuláš

  mikulasdzp

 

23. - 24. 11. 2013 Perníkový advent

Perníkový advent pořádalo občanské sdružení Klíč v Komorní Lhotce. Za Domov jsme zde měli svůj prodejní stánek s výrobky z perníku, které připravovali naši klienti ve spolupráci s pracovníky.

pernik   

20. 11. Podzimní setkání

V sále kulturního domu v Komorní Lhotce jsme se setkali s přáteli z Domova U Rybníka Víceměřice, ze Zámku Nová Horka a jejich chráněných bydlení.

podzimni  

1. 11. Požární cvičení

hasici  

 

30. 10. Fotbalový turnaj v Havířově "O pohár Santé"

  fotbal

23. 10. Výlet na ranč Mon Cheri

moncheri  

10. - 11. 10. Turnaj ve "Člověče, nezlob se!"

clovek  

 

8. 10. Setkání s rodinnými příslušníky a přáteli

srp2013  

 

18. 9. ZOO Ostrava

zoo 

 

21. 8. Sportovní dopoledne

areálu DZP se uskutečnilo Sportovní dopoledne společně s klienty z Domova pro seniory. Soutěžilo se v sedmi disciplínách: šipky, hod na cíl, ruské kuželky, kroket, chytání rybiček, Popelčina ošatka a hod na koš. Nejvíce výher získali Václav Urbánek a Rudolf Drabina. Každý účastník získal ručně vyrobenou perníkovou medaili.

sport

 

14. 8. Mezinárodní den seniorů 

Na náměstí v polské Ustroni se konal Mezinárodní den seniorů. Ve stáncích se prezentovaly jednotlivé Domovy pro seniory s výrobky svých klientů. K vidění a k zakoupení byly obrázky, papírové květiny, originální šperky, barevné výšivky, zdobené lahve, keramické výrobky, papírová přáníčka apod. Integrovaný sociální ústav v Komorní Lhotce přijal pozvání a měl zde svůj stánek.

ustron

 

12. 6. Výlet na Godulu

godula  

27. 5. Setkání s hokejisty HC Oceláři Třinec

Domov pro osoby se zdravotním postižením navštívili třinečtí hokejisté. Přišly se také podívat děti ze ZŠ Komorní Lhotka. Hokejisté zodpověděli otázky klientů a dětí, proběhla autogramiáda, na závěr si hokejisté prohlédli náš Domov.

hokej

 

22. 5. Smažení vaječiny

DZPvajecina 

 

10. 5. Festival kreslení - "Krajina kolem nás"

Letos se pořádal již XIII. ročník Festivalu kreslení "Krajina kolem nás" v Komorní Lhotce, kterého se jako soutěžící zúčastnili také klienti DZP. Ve své kategorii zvítězil pan Folwarczný.

 festivalDZP

 

 23. 4. Duben - "Měsíc bezpečnosti"

Našim klientům jsme připravili dopolední program o bezpečnosti. Shlédli jsme krátká videa, zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla, bezpečné přecházení silnice, přechody pro chodce, reflexní označení. Povídali jsme si o dopravních prostředcích a dopravních značkách, malovali jsme křídami. Někteří klienti si i vystřihli a poskládali hasičská auta.

bezpenost 

 

4. 4.  Velikonoční akce na Zámku Nová Horka

velikonoceDZP 

 

26. 3. Exkurze v Marlence

marlenka 

 

Velikonoční výstava v Komorní Lhotce

V neděli 24. března proběhla v kulturním domě obce Komorní Lhotka velikonoční výstava, které se zúčastnili i klienti DPS a DZP s výrobky, ze svých dílen.

velikonocniVystava

 

22. 2. Hokej 

Zúčastnili jsme se hokejového utkání HC OCELÁŘI TŘINEC - HC VERVA LITVÍNOV. Oceláři sice nevyhráli, ale i tak to byl zážitek.

hokej

 

 

14. 2. Hudební odpoledne

Valentýnské dopoledne jsme strávili s hudbou, povídali jsme si o hudebních nástrojích, o hudebních žánrech, zahráli jsme si, zazpívali i zatančili.

hudebniodpo

 

24. 1. Kulig

Lednová zasněžená krajina nám dovolila uskutečnit j iž tradiční Kulig. Tato akce se velmi líbila a nově přijatí klienti byli nadšení.

kulig

Δ