/* text */ ?>

 

5.12.2014 Navštívil nás Mikuláš

DZP navštívil Mikuláš společně s nezbedným čertem a hodným andělem. Klienti je vítali básněmi a písněmi. Příjemné setkání s kapkou čertovského strašení a andělských úsměvů zakončil Mikuláš rozdáním dárků.  Nakonec všem připomenul, aby žili zdravým způsobem života.

mikulas

  

29. - 30. 11. 2014 Vánoční výstava 

vavystava

 

25.11.2014 Kopaná

 V úterý 25.11. 2014 se v Havířově ve sportovní hale Slávie konal VIII. ročník turnaje v sálové kopané „O pohár Santé“. Za tým DZP „Ligoťáci“ soutěžili Miroslav Ježowicz, Milan Kotris, Milan Pustějovský, Zdeněk Stempa a Václav Urbánek. Doprovod tomuto ke sportu zodpovědně přistupujícímu týmu dělala Simona Dvorníková a Dalibor Dvořák, který byl rovněž silným článkem ve všech zápasech. Kromě spousty zážitků, skvělého oběda si tým odvezl i ocenění za nejlepšího brankáře turnaje, stal se jim Miroslav Ježowicz. 

kopana 

 

24.9.2014 Setkání s rodinnými příslušníky

V odpoledních hodinách v objektu DZP proběhlo setkání s rodinnými příslušníky, které bylo realizované v rámci projektu ,, Podpora transformace ústavu Komorní Lhotka‘‘a zároveň bylo "Dnem otevřených dveří" v rámci nadcházejícího týdne sociálních služeb. Klienti zařízení, rodinní příslušníci, opatrovníci, vedoucí pracovníci ISÚ, bývalí zaměstnanci a další účastníci byli vedoucí DZP a soc. pracovnicí seznámení s obsahem a průběhem transformace v zařízení. Prezentace projektu byla podpořená foto dokumentací, která zachycuje klienty a pracovníky v přímé péči při činnostech v rámci naplňování projektu. V diskuzi opatrovníci a rodinní příslušníci projevili svůj obdiv a poděkování všem pracovníkům DZP za jejích přístup ke klientům a plnění náročných úkolů vycházejících z projektu. Zaměstnance včetně vedení potěšila rekordní účast návštěvníků Domova                                                          

 setkanirp

 

17.9.2014 Sportovní dopoledne

Dne 17.9. proběhlo v reálu DZP sportovní dopoledne. Jednotlivých soutěžních disciplín se účastnili i senioři z DPS. Společně jsme si tedy všichni zasoutěžili, poseděli u kávy a bábovky a za doprovodu harmoniky si zazpívali lidové písně.

dopol

dopoledne

 

 12.9.2014 "Stryky"

Stanislav Ježowicz, Zdeněk Stempa a Václav Urbánek pomáhali vykopávat brambory. Za dobře odvedenou pomoc dostali velký hrnec brambor. Rozhodli se s ostatními spolubydlícími rozdělit a s pomocí zaměstnanců usmažili v pátek 12. září "stryky". 

 stryky

 

7.9. 2014 Dožínky v polském Jaworze

 jaworze

 

5.9.2014 Houby

Vlna příznivého počasí přála růstu hřibů. Navíc i místní občané hlásili plné koše hub, a tak se klienti spolu se zaměstnanci rozhodli vyrazit do lesa. Z úlovku jsme si pak připravili chutnou smaženici.

houby

 

14.8.2014 Ustroń

Klienti a zaměstnanci ISÚ se účastnili Mezinárodního dne sociálních služeb v polské Ustroni 

 ustron

 

23.7.2014 Vaření "Bulčunky"

bulcunka

bulcunka2014list

 

16.7.2014 Kuželkový turnaj s FK Třinec

kuzelky

 

10.6.2014 Smažení vaječiny

Dne 10. 6. 2014 jsme společně s klienty na zahradě smažili vaječinu. Počasí se vydařilo a k dobrému jídlu nám hrál na harmoniku pan Řezníček

vajecina

 

Sportovní hry v Zubří 

V malé vesničce Zubří u Žďáru nad Sázavou  se od 2.6. do 6.6. 2014 konaly Sportovní hry pro zdravotně postižené. Naše zařízení reprezentovali tři klienti: pan Stempa, Urbánek a Sikora. V obrovské konkurenci se probojovali na místa ohodnocená zlatou a bronzovou medailí. Gratulujeme jim k velkému úspěchu.

zubri

 

 

23.5.2014 Festival kreslení 

Jako minulý rok se klienti DZP účastnili květnového Festivalu kreslení v Komorní Lhotce. Jejich umělecké výtvory byly ohodnoceny prvním, druhým i třetím místem v dané kategorii.

kresleni

 

22.4.2014 Den Země

Den Země je věnovaný planetě Zemi, který se každoročně slaví 22. dubna. Jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Ani klientům DZP není naše životní prostředí lhostejné. Rozhodli se proto zbavit odpadků v blízkém areálu DZP.

denzeme 

 

8.4.2014 Sázení stromů 

 Obyvatelé DZP se podíleli na výsadbě stromků ve spolupráci se Salašním družstvem Stonávka. V letošním roce již bylo v Komorní Lhotce vysazeno 5 500 nových stromků.

sazeni